LGD podpisało kolejne umowy o powierzenie grantów

W dniu 17 maja 2023 r. LGD „Kraina Wielkiego Łuku Warty” podpisała umowę o przyznaniu pomocy na realizację projektu grantowego pt. „Doposażenie i uatrakcyjnienie ogólnodostępnej infrastruktury lokalnej na obszarze  Lokalnej Grupy Działania "Kraina Wielkiego Łuku Warty”. Projekt uzyskał dofinansowanie ze środków Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 w ramach poddziałania „Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność”. Kwota dofinansowania dla LGD wynosi 223 787,00 zł.

W ramach projektu grantowego LGD zawarło siedem umów o powierzenie grantu z podmiotami, których zadania zostały wybrane do realizacji w wyniku przeprowadzonego naboru wniosków nr 5/2022.

Zadanie 1 - „Doposażenie świetlicy wiejskiej w Emilinie” realizowane będzie przez Koło Gospodyń Wiejskich w Domiechowicach. W ramach zadania świetlica zostanie doposażona poprzez zakup następujących urządzeń: stół roboczy z półką dolną na kółkach, stół z blokiem szuflad  i półką,  stół ze zlewem, półka dolna, bateria stojąca ze spryskiwaczem, szafa chłodnicza 360 l lakierowana, piec konwekcyjno-parowy, podstawa pod piec konwekcyjno-parowy,   regał 4-półkowy, regał chromowany 4 półki, wózek kelnerski 3-półkowy, szatkownica do warzyw z zestawem tarcz, szatkownica do warzyw z zestawem tarcz, mikser planetarny Kitchen Line 7 l, szafa chłodnicza przeszklona 360 l, zestaw mebli ogrodowych technorattan, zestaw kieliszków i szklanek.                                Kwota dofinansowania – 49 563,76 zł

Grantobiorca – Emilin 21A, 97-400 Bełchatów

 

Zadanie 2 - „Doposażenie świetlicy wiejskiej w Walkowie” realizowane przez Koło Gospodyń Wiejskich  w Walkowie. W ramach zadania zostanie zakupiony zlew oraz lodówko – zamrażarka.

Kwota dofinansowania – 6 916,90

Grantobiorca – Walków 17, 98-320 Osjaków

Zadanie 3 - „Doposażenie świetlicy wiejskiej w Konopnicy” realizowane przez Stowarzyszenie zwykłe BE Fit. W ramach realizacji projektu świetlica zostanie doposażona i uatrakcyjniona m.in. o następujące elementy: telewizor, podgrzewacz do potraw, stół rozkładany z krzesłami, szklanki, bulionówki, sztućce, zestaw obiadowy, urządzenie wielofunkcyjne, zmywarka, piekarnik, wyciskarka wolnoobrotowa, lodówka, płyta indukcyjna.

Kwota dofinansowania – 35 276,04 zł

Grantobiorca – ul. Rzeczna 7a, 98-313 Konopnica

 

Zadanie 4 - „Doposażenie świetlicy wiejskiej w Zarzeczu dla Koła Gospodyń Wiejskich w Zarzeczu” realizowane przez  Koło Gospodyń Wiejskich w Zarzeczu. Realizacja zadania obejmuje  doposażenie świetlicy w sprzęt kuchenny (zamrażarka, zmywarka, kuchnia mikrofalowa, kuchnia gazowa, patera na ciasto, warnik, czajnik elektryczny, piekarnik). Kwota dofinansowania – 19 998,79 zł

Grantobiorca – Zarzecze 32A, 97-415 Kluki

Zadanie 5 - „Doposażenie świetlicy w Kaszewicach” realizowane przez  Stowarzyszenie Moja Wieś Mój Dom Inicjatywa dla Rozwoju. W zakres zadania wchodzi doposażenie świetlicy w namiot, nagrzewnicę gazową, odkurzacz przemysłowy, myjkę ciśnieniową, laptop, projektor multimedialny, mikrofon bezprzewodowy oraz sprzęt kuchenny  (ekspres do kawy, garnki, zamrażarka, warnik do wody, kuchenka mikrofalowa). Kwota dofinansowania – 29 034,79 zł

Grantobiorca – Kaszewice 4, 97-415 Kluki

Zadanie 6 - „Doposażenie i uatrakcyjnienie działalności Stowarzyszenia Artystycznego w Pajęcznie” realizowane przez  Stowarzyszenie Artystyczne w Pajęcznie. Realizacja zadania obejmuje  zakup tableta  i urządzenia wielofunkcyjnego / kserokopiarki oraz sprzętu muzycznego (pianino, kolumna aktywna, kolumna mobilna z akumulatorem, pianino cyfrowe  przenośne, statywy do kolumn, ława do pianina).

Kwota dofinansowania – 33 000,00  zł

Grantobiorca –  ul. Wiśniowa 5, 98-330 Pajęczno

Zadanie 7 - „Doposażenie świetlicy wiejskiej w Ożegowie” realizowane przez  Ochotnicza Straż Pożarna w Ożegowie. Zadanie polega na doposażeniu świetlicy w  sprzęt RTV - telewizor, AGD - kuchenka, zmywarka, lodówka, mikrofala, okap, zlewozmywak. W ramach projektu zakupione zostaną również  meble kuchenne,  krzesła, stoły, stół do tenisa stołowego oraz namiot.

Kwota dofinansowania – 50 000,00 zł

Grantobiorca – Ożegów, ul. Długa 26, 98-354 Siemkowice

 

Beneficjentami wniosków są  stowarzyszenia, koła gospodyń wiejskich oraz ochotnicza straż pożarna. Podmioty te  skupiają mieszkańców i lokalnych liderów obszaru wdrażania LSR, co świadczy o tym, że jest to działanie oddolne. Uatrakcyjnienie i zmodernizowanie świetlic wiejskich w małych miejscowościach  jest niezbędnym przedsięwzięciem dla społeczności lokalnej, aby mogła wykorzystywać ogólnodostępny obiekt do integracji oraz poszerzenia dorobku lokalnego.  Odnowiona infrastruktura lokalna będzie ogólnodostępna dla wszystkich grup społecznych, w tym dla grup defaworyzowanych. Pozwoli na organizację spotkań mieszkańców w celach integracyjnych. Realizacja projektu jest inwestycją w kapitał ludzki, podniesieniem poziomu jakości życia mieszkańców obszarów wiejskich. Projekt w pełni odpowiada na potrzeby mieszkańców, a fakt, że pomysł uatrakcyjnienia świetlic wiejskich pochodzi od samych mieszkańców. Wartość poszczególnych zadań nie przekracza 50.000,00 zł, a koszty kwalifikowalne nie będą współfinansowane z innych środków publicznych, mają charakter niekomercyjny. Grantobiorcy nie będą uzyskiwać dochodu z tytułu korzystania ze zmodernizowanej i uatrakcyjnionej infrastruktury.

Zachęcamy do udziału  w przedstawionych działaniach. Informacja o aktualnych i planowanych naborach znajduje się pod linkiem https://krainawarty.pl/nabory/

Projekty finansowane ze środków Unii Europejskiej w ramach podziałania 19.2 „Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność” PROW na lata 2014-2020. „Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich. Europa inwestująca w obszary wiejskie”